Patronat Jego Magnificencji Rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. inż. Cezarego Madryasa

Robotic Arena 2017

2017-12-02 10:00

[C-13], Politechnika Wrocławska

KONKURENCJE

Organizatorzy

Partnerzy złoci

Partnerzy srebrni

Wspierają nas

Partnerzy techniczni

Patroni medialni

Zawody

O Robotic Arenie

„KoNaR” w roku 2004 zorganizował po raz pierwszy zawody pt. „Otwarte Zawody Robotów Minisumo”. Od roku 2008 zawody odbywają się pod nazwą Robotic Arena – mają nie tylko charakter otwarty ale także międzynarodowy. Podczas zawodów Robotic Arena 2009 zarejestrowano aż 227 robotów. Ponadto gościliśmy zawodników z Chorwacji, Hiszpanii i Rumunii. Z roku na rok widownia, będąca w różnym przedziale wiekowym, staje się coraz liczniejsza. Publiczność, to nie tylko osoby związane ze środowiskiem akademickim, ale także osoby zafascynowane tymi przedziwnymi wynalazkami. Wrocławskie Zawody odwiedzają drużyny z całej Polski, a także drużyny zagraniczne, aby zaprezentować efekty swoich prac oraz móc powalczyć o najwyższe trofea.

Koło Naukowe Robotyków KoNaR

Więcej o nas Dla mediów

Media społecznościowe

Robotic Arena 2017 - statystyki

  • 160 uczestników

  • 210 robotów w 14 kategoriach

  • 2000 widzów

Poprzednie edycje

Dla uczestników

FAQ

Q: Gdzie będzie się odbywać Robotic Arena 2017?

A: W budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej (tzw. Serowiec) przy ulicy Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25.

Q: Jak dostać się na miejsce?

A: Komunikacją miejską na przystanek Most Grunwaldzki lub Plac Grunwaldzki. Z Dworca Głównego kursują linie tramwajowe 0P i 2 oraz linie autobusowe 145 i 146 (w dniu zawodów co 8-10 minut).

Q: O której godzinie mogę najwcześniej wejść do budynku?

A: Rejestracja rozpoczyna się o godzinie 8:00.

Q: Skąd się dowiedzieć, kiedy startuje mój robot?

A: The information about competitions are constantly displayed on the screens and read through the speakers.

Q: Czy będzie miejsce, gdzie mógłbym naprawić/poprawić mojego robota?

A: Dla uczestników udostępnimy strefę serwisową, w której znajduje się stanowisko serwisowe, na którym udostępnione są podstawowe narzędzia i urządzenia pomocne w naprawie konstrukcji (np. lutownica, wiertarka).

Q: Czy będę mógł przetestować swoją konstrukcję przed zawodami?

A: Tak, organizatorzy zapewniają tory i ringi testowe do większości konkurencji.

Q: Jakie moduły startowe są używane w kategorii xSumo? Czy są dostarczane przez organizatorów? Czy istnieje możliwość zaimplementowania ich samemu?

A: Na zawodach używane są moduły startowe wywodzące się z zawodów Robot Challenge. Ich dokumentację wraz z instrukcją samodzielnej implementacji można znaleźć na stronie: p1r.se/startmodule/

Q: Lepiej wylądować w Warszawie czy we Wrocławiu?

A: To zależy od wielu czynników, głównie biletów lotniczych, Twoich możliwości finansowych, rozkładów itp. Poniżej prezentujemy możliwości przemieszczenia się z Warszawy do Wrocławia i kilka przydatnych linków - wybór należy do Ciebie.

Lądowanie we Wrocławiu

- Jeśli i tak musisz przesiąść się na samolot w Warszawie, być może chcesz rozważyć inne opcje dotarcia z Warszawy do Wrocławia - znajdziesz je trochę niżej.

- W ciągu dnia do centrum Wrocławia dojedziesz linią 106 w ciągu 40 - 60 minut, zależnie od warunków drogowych.

- Lądując w nocy, masz do dyspozycji linię 206 w kierunku Dworca Autobusowego.

- Rozkład jazdy autobusów, tramwajów i pociągów znajdziesz na jakdojade.pl (dostępne również na Google Play i Apple iStore) lub Google Maps

- Bilety można kupić w autobusie lub tramwaju (płatność tylko kartą) lub w biletomatach na niektórych przystankach tramwajowych i autobusowych (płatność gotówką i kartą). Normalny bilet kosztuje 3,20 PLN (około 1 EUR), ale dostępne są też różne bilety czasowe. Bilety MPK są ważne zarówno w tramwajach jak i autobusach MPK. Bilety czasowe dobowe (lub dłuższe) są również ważne w niektórych pociągach wewnątrz granic miasta Wrocławia, o ile zostały skasowane przed wejściem do pociągu.

- Taksówka z lotniska do centrum kosztuje między 50 a 100 PLN.

- Uber jest również dostępny we Wrocławiu.

Lądowanie w Warszawie i przejazd do Wrocławia

- Odległość między Wrocławiem a Warszawą w linii prostej wynosi około 300 km.

- Zwróć uwagę, że w Warszawie znajdują się dwa lotniska - Modlin WMI i Lotnisko Chopina WAW. Przejazd między lotniskami zajmuje co najmniej godzinę.

- Istnieje możliwość przesiadki na samolot do Wrocławia. LOT regularnie lata między tymi dwoma miastami. Bilety kosztują między 40 a 100 EUR (uwaga na koszty dodatkowe) a lot trwa około godziny. Więcej informacji znajdziesz na Google Flights.

- Na pociągi jadące do Wrocławia można wsiąść w Warszawie Centralnej i Warszawie Zachodniej. Na Lotnisku Chopina znajduje się stacja, z której możesz dojechać na powyższe stacje pociągami SKM. Dojazd trwa około 15 minut a bilety sa dostępne na peronie. Sprawdź rozklad-pkp.pl/en lub Google Maps by uzyskać więcej informacji.

- Obok terminalu przylotów znajdują się również przystanki autobusowe. Użyj jakdojade.pl by dowiedzieć się więcej.

- Między Warszawą a Wrocławiem kursują pociągi PKP Intercity - narodowego przewoźnika kolejowego. Więcej informacji możesz znaleźć na rozklad-pkp.pl/en. Uwaga - w pociągach PKP EIP (Express Intercity Premium) musisz zakupić bilet przed wejściem do pociągu - nie możesz zrobić tego u konduktora. Pociągi PKP IC są wolniejsze niż EIP, ale znacznie tańsze. Zauważ, że niektóre pociągi (PKP TLK) jadą przez Poznań - podróż może potrwać 9h i kosztować więcej niż pięciogodzinna podróż przez Łódź. Jeśli jesteś studentem zagranicznym, musisz kupić bilet normalny - w PKP zniżka studencka nie dotyczy zagranicznych studentów.

- Możesz również skorzystać z PolskiegoBusa - sprawdź polskibus.pl by uzyskać informacje na temat rozkładu jazdy i biletów.